تعمیر سمعک گوش

سمعک ها با وجود ابعاد کوچک، دارای قطعات داخلی پیچیده بسیار پیشرفته و دقیقی هستند. از آنجایی که سمعک دارای قطعات داخلی الکترونیکی است، ممکن است پس از مدتی نیاز به سرویس، تنظیم مجدد و یا تعمیر داشته باشد. بدون شک نحوه استفاده از سمعک، در افزایش طول عمر مفید آن تاثیر به سزایی دارد. واضح است که اگر از سمعک به شکل درست و اصولی استفاده شود، نیاز به تعمیر نخواهد داشت. سمعک ابن سینا به عنوان مجهزترین مرکز ارائه خدمات شنوایی و سمعک، گارانتی و ضمانت تعمیر و تنظیم مجدد را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است. به این صورت که در طول مدت گارانتی، کلیه خدمات پس از فروش از جمله، تنظیم، سرویس و تعمیر در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد.

تعمیر سمعک گوش
درخواست تعمیر سمعک
برای دریافت تعمیر سمعک خود با شماره های سایت تماس بگیرید و یا فرم مقابل را پر نمایید

ضمانت سمعک

ضمانت اصل بودن کالا ۷ روز ضمانت بازگشت و عودت

گارانتی سمعک

گارانتی معتبر در همان لحظه تحویل سمعک

تعویض سمعک

تعویض سمعک کهنه با جدید و در صورت نیاز

سمعک ابن سینا ارائه کننده خدمات تعمیر انواع سمعک در تهران

مشاوره و خدمات شنوایی و سمعک ابن سینا

تماس با کلینیک ۰۲۱۴۷۹۰۸۰۳۴ – ۰۹۳۹۷۷۸۴۰۶۲

برای افزایش طول عمر مفید سمعک باید به نکات زیر رعایت شود

 

تمیز نگه‌داشتن سمعک

از آنجایی که سمعک ها ابعاد کوچکی دارند، به راحتی از طریق جرم گوش یا گرد و غبار و آلودگی، دچار اختلال شده و مسدود میشوند. همین موضوع موجب اُفت عملکرد آنها شده و دیگر کارایی لازم را برای بهبود شنوایی نخواهند داشت. از این رو لازم است در پایان هر روز، یا پس از هر بار استفاده از سمعک، آن را از طریق پارچه یا دستمال مخصوص تمیز نموده و در جعبه مخصوص خودش نگهداری نمائید.

تمیز نگه‌داشتن گوش

مایع گوش که به منظور حفاظت از گوش ها به طور طبیعی توسط سیستم شنوایی تولید میشود، ممکن است موجب بسته شدن منافظ سمعک شود، برای جلوگیری از این کار چه میتوان کرد؟

 • گوش های خود را کاملاً خشک کنید. بعد از حمام و یا استخر گوش هایتان را با استفاده از سشوار، دستمال کاغذی تمیز و یا گوش پاک کن کاملاً تمیز نمائید.
 • از فرو کردن گوش پاک کن و یا هر وسیله تیز دیگری به عمق گوش هایتان جدا خودداری کنید .
 • اگر سمعک شما زود به زود از تنظیم خارج میشود و جرم میگیرد و یا اگر تعداد دفعات کیپ شدن گوش شما زیاد است، برای تشخیص دقیق مشکل به متخصص شنوایی مراجعه کنید. پزشک متخصص گوش هایتان را از جهت تجمع جرم بررسی نموده و در صورت نیاز اقدامات لازم برای خارج سازی جرم گوش را انجام میدهد.

خشک کردن سمعک

اگر سمعک در بلند مدت در معرض رطوبت قرار بگیرد، ممکن است آسیب ببیند و برای همیشه از کار بیفتد. بنابراین در صورتی که ورزش های آبی انجام میدهید موارد زیر را رعایت کنید:

 • هنگام استحمام ، رفتن به استخر و هرگونه ورزش آبی یا ورزش هایی که ممکن است موجب تعریق زیاد و ورود رطوبت به سمعک شود، سمعک ها را از گوش هایتان خارج نمائید.
 • هر زمان که از سمعک استفاده نمی کنید، درب باتری آن را باز نموده و باتری سمعک را آن خارج نمائید.
 • هنگام استفاده از مواد آرایشی، بهداشتی و مواد مراقبتی مو و پوست، مراقب سمعکتان باشید.
 • برای افزایش طول عمر مفید سمعک ها، میتوان از پک های رطوبت گیر و محافظ سمعک استفاده نمود.

رایج ترین  مشکلات در سمعک‌ها و روش رفع آن ها

موارد زیر شامل رایج ترین انواع مشکلات سمعک ها و روش تعمیر انواع سمعک به طور کامل گفته شده است.

باتری سمعک

مشکلات اختلال در باتری سمعک از جمله شایع ترین مشکلات انواع سمعک ها است. چراکه ممکن است که فرد مبتلا به کم شنوایی، تعویض باتری را کاملا فراموش کند و یا صدای اخطار اتمام باتری سمعک را نشنود. به همین دلیل اگر سمعک درست کار نکند، اولین اقدام تعویض باتری است.

تعمیر سمعک گوش

لوله قالب سمعک

در سمعک پشت گوشی، شلنگ یا تیوب باید به طور مرتب تعویض شود. علاوه بر این، مسیر لوله نیز باید کاملاً باز و تمیز باشد. در برخی موارد نیز سوراخ شدن لوله قالب منجر به نشنیدن صدا و صدای سوت در سمعک می شود.

فیلتر سمعک داخل گوشی

 در سمعک داخل گوشی قسمت خروجی صدای سمعک از طریق فیلتر محافظت میشود. گرفتگی فیلتر به وسیله جرم گوش یکی از رایج تریم مشکلات سمعک داخل گوشی است. در این موارد به راحتی می توانید فیلتر سمعک را تعویض کنید. 

تنظیم سمعک گوش

در طول زمان استفاده از سمعک، ممکن است سمعک به طور خود به خودی از تنظیم سمعک گوش خارج شود. وجود میدان های مغناطیسی و مخابراتی در بروز این مساله تاثیر گذار هستند. در چنین شرایطی میبایست به ادیولوژیست مراجعه کنید تا سمعک مجددا تنظیم شود.

صدای سمعک

گاهی اوقات ممکن است صدای سمعک بنا به دلایلی کم شود که علت آن هیچ یک از موارد بالا نیست. در این شرایط، مشکل از سخت افزار و قطعات خود سمعک است. در صورت وجود چنین خطایی، با مراجعه به ادیولوژیست خود و ارسال آن به لابراتوار مشکل سمعک گوش ابن سینا قابل رفع شدن است.

قبل از مراجعه به متخصص شنوایی برای تعمیر سمعک در تهران موارد زیر را بررسی نمائید

 • بررسی قرار گرفتن باتری در سمعک
 • خالی نبودن باتری سمعک
 • کنترل کردن ولوم صدای سمعک و اطمینان از کم نشدن صدای آن
 • اطمینان از سالم بودن لوله و شلنگ سمعک در سمعک های پشت گوشی
 • تمیز بودن سمعک از هرگونه آلودگی و جرم

چه زمانی برای تعمیر سمعک باید به متخصص شنوایی مراجعه شود؟

اگر علیرغم تلاش های شما برای رفع مشکل سمعک، این موضوع حل نشد و صدای سوت آزار دهنده در سمعک وجود داشت و یا سمعک از کار افتاده بود، به متخصص مراجعه نمائید. گاهی به دلیل ضربه به سمعک یا دیگر عوامل، ممکن است برای بدنه یا قطعات داخلی آن مشکلاتی پیش بیاید. در چنین شرایطی برای تعمیر انواع سمعک گوش میبایست به ادیولوژیست مراجعه کرد.

سؤالات متداول

 تمامی سمعک هایی که از کلینیک ما خریداری می شود قابلیت تعمیر توسط کارشناسان مربوطه دارد.

 سمعک اگر دچار گرد و غبار و جرم شود موجب اختلال شده و مسدود می‌شوند این امر موجب افت عملکرد آنها شده و دیگر کارایی لازم را برای بهبود شنوایی ندارد.

 برای تمیز نگه داشتن و عمر طولانی سمعک باید گوش های خود را کاملاً خشک کنید و همیشه سمعک خود را تمیز کرده و نگذارید جرمی وارد آن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button8034 4790 021