تنظیم سمعک

فورم درخواست تنظیم صدای سمعک به صورت دوره ای، در کلینیک سمعک ابن سینا

اطلاعات تماس با کلینیک
تلفنن تماس: ۰۲۱۴۷۹۰۸۰۳۴ - ۰۲۱۴۷۹۰۸۰۳۰
همراه: ۰۹۳۹۷۷۸۴۰۶۲
آدرس: تهران - میدان دوم صادقیه، ابتدای خیابان آیت اله کاشانی، درمانگاه شبانه روزی ابن سینا، مرکز جامع شنوایی سنجی، سمعک و سرگیجه

سمعک‌­ها قابلیت تنظیم شدن با‌نرم‌افزار را دارند، البته سمعک­‌های آنالوگ این قابلیت را ندارند. تنظیم سمعک باید بر اساس ادیوگرام و میزان افت شنوایی فرد توسط  ادیولوژیست تنظیم کرد. تنظیم سمعک برای پاسخگوی نیاز افراد در مکان های مختلف انجام می‌­گیرد به طور مثال ممکن است از  گوش کردن به صدای بلند اذیت شود یا صدای کم و آهسته را اصلاً نشنود، بنابراین نیاز به تنظیم سمعک دارد،  اگر سمعک به درستی تنظیم نشود، فردی کم شنوا را اذیت می­کند و نمی‌گذارد بهره کامل را از سمعک ببرد.

سمعک­‌ها انواع مختلفی دارند، از برندهای متفاوتی ساخته شده اند. سمعک داخل گوشی یا سمعک نامرئی که در داخل مجرای گوش شما قرار می­‌گیرد و دیگری سمعک پشت گوشی هست. همچنین سمعک هوشمند که به تازگی وارد بازار شده، دارای کنترل و اپلیکیشن نیز می­‌باشد. در هر حال هر یک از این سرمایه ها را انتخاب کنید نیاز به تنظیم آن دارید. در برخی از افراد کم شنوا بعد از مدتی استفاده ممکن است احساس شود که صدای سمعک تغییر کرده در این حالت دوباره باید به پزشک مراجعه کنید و سمعک خود را تنظیم کنید.

با توجه به نیاز فرد سمعک چگونه تنظیم می­شود؟

برای هر فردی با توجه به میزان افت شنوایی، باید سمعک تنظیم شود. تنظیم سمعک باید توسط ادیولوژیست انجام گیرد؛ زیرا از تجهیزات خاصی استفاده می­شود. همچنین با توجه به انواع سمعک ها تنظیم سمعک داخلی گوشی، سمعک نامرئی با سمعک پشت گوشی متفاوت هست و علاوه بر این موارد سابقه استفاده از سمعک نیز نقش مهمی را ایفا می‌­کند. البته سمعک‌ها با توجه به برندهای متفاوتی که در بازار وجود دارد، نرم افزار و کابل مخصوص خود را دارند.

تنظیم صدا سمعک

سمعک­‌های هوشمند قابلیت تنظیم از راه دور را دارند، بنابراین نیاز به حضور فرد در مطب را ندارند. البته قیمت سمعک­‌های هوشمند نسبت به دیگر سمعک­‌ها کمی بالاتر است. حسن سمعک­‌های هوشمند در این است که به صورت خودکار در محیط های مختلف تنظیم می­‌شود.

برخی سمعک­‌ها دارای دکمه هایی برای تغییر بلندی و کمی صدا هستند.

یکی از جدیدترین سرمایه هایی که در بازار موجود هست، قادر است با نرم افزار موبایل صدای سمعک را کم و زیاد کند که این ویژگی در سمعک­‌های هوشمند و سمعک وایرلس موجود هست، قابلیت اتصال به سیستم عامل اندروید و ios را دارد.

جهت مشاوره برای خرید سمعک می­‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با توجه به بودجه و میزان کم شنوایی شما بهترین راهنمایی را کنند.

سؤالات متداول

 این عامل بستگی به شکل افت شنوایی فرد دارد که معمولاً در صداهای زیر افت بیشتری دارند،  گاهی هم سمعک آنها نیاز به تنظیم دارد۔

Call Now Button8034 4790 021