سمعک آنالوگ

اگر قبلاً به شنوایی مبتلا شده باشید ، به احتمال زیاد شما در حال انتخاب یک جفت سمعک هستید. همانطور که احتمالاً شنوایی شما گفته است انواع و اقسام سمعک ها در دسترس هستند. به همین ترتیب ، دانستن اینکه چه چیزی را باید انتخاب کنید دشوار است.

بهترین راه برای انتخاب سمعک ، مطالعه در مورد انواع سمعک های موجود است.

بهترین راه برای یافتن اینکه آیا سمعک برای شما مناسب است  یا خیر صحبت در مورد نگرانی خود با پزشک و  مراقبت های اولیه است. او قادر خواهد بود که یک تست شنوایی اساسی را در مطب انجام دهد. بر اساس نتایج شما ، به احتمال زیاد به متخصص شنوایی ارجاع داده می شوید که می تواند مجموعه آزمایشات گسترده تری را انجام دهد. تست های شنوایی به طور معمول حدود یک ساعت طول می کشد و همچنین شامل بحثی در مورد سلامتی و سبک زندگی شما خواهد بود. اگر نتایج آزمایشات شما نشان دهد که شما از نیار به استفاده از سمعک دارید ، متخصص شنوایی در مورد گزینه های  مناسب برای شما توصیه هایی خواهد

یکی از بزرگترین تفاوت در سمعک ها این است که آیا دستگاه به فناوری آنالوگ یا دیجیتال مجهز است یا نه؟ سمعک های آنالوگ دستگاههای دیجیتالی رایج است که اکنون در دسترس عموم قرار دارد اگرچه ممکن است “قدیمی ” باشند ، اما هنوز هم بسیاری از ویژگیهای مفید و آپشن های کارساز را دارند.

سمعک آنالوگ

سمعک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک آنالوگ در تهران

آزمون های تخصصی شنوایی در کلینیک ابن سینا

ارزیابی شنوایی و بررسی نیاز های شنوایی گوش شما در محیط های مختلف و انجام مجموعه کاملی از آزمون های تشخیصی شنوایی (مقدماتی و تکمیلی) و ارایه نتایج این آزمون ها خدماتی هستند که در کلینیک فوق تخصصی شنوایی ابن سینا برای شما عزیزان ارایه می گردد.

مشاوره سمعک

پرسش و پاسخ در مورد سبک زندگی و نیاز های شنوایی

وقت حضوری

یک وقت حضوری در کلینیک برای انجام تست های مورد نیاز

انجام آزمون ها و تست ها

انحام کلیه تست های آزمون های مورد نیاز برای شناسایی مشگل

تجویر سمعک

تجویز و نوع سمعک و قالب گیری آن جهت ساخت سمعک متناسب با گوش فرد

کلینیک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک در تهران

مشاوره و تنظیم سمعک های گوش در کلینیک ابن سینا

تماس با کلینیک ۰۲۱۴۷۹۰۸۰۳۴ – ۰۹۳۹۷۷۸۴۰۶۲

ویژگی های سمعک دیجیتال در برابر دیگر سمعک ها

  • داشتن مدارهای پردازش دیجیتالی
  • داشتن این مدارها باعث حذف صداهای مزاحم اطراف در مکان های شلوغ می شود و درک صداهای گفتاری آرام  و تشخیص خودکار صداهای محیطی را بیشتر می کند

  • داشتن مدارهای حذف نویز و سوت سمعک

داشتن این مدارها در سمعک دیجیتال موجب بهبود تشخیص گفتاری می گردد. در سمعک آنالوگ و قدیمی سوت سمعک مقوله ای آشنا در میان مصرف کنندگان است اما در سمعک های دیجیتال این سوت و نویزها کاملا قابل کنترل می باشد و ضمن حذف سوت و صدای باد ،صداهای گفتاری آهسته و زیر با کیفیت خوب قابل شنیدن است. همچنین در این نوع سمعک ، صداها به طور یکسان افزایش نمی یابد و این مشکل بزرگ با این تکنولوژی جدید رفع شده است. به طوری که در سمعک دیجیتال  شنیدن اصوات مزاحم منجمله صدای خیابان ها ی شلوغ و صداهای غیر منتظره و ناگهانی به حداقل ممکن رسیده است.

شباهت های سمعک آنالوگ و دیجیتال

سمعک های آنالوگ

سمعک های آنالوگ با ایجاد صدای بلندتر و با وضوح بیشتر امواج صدا به طور مداوم انتقال می دهند بسیاری از سمعک های آنالوگ امروزی شامل یک میکروچیپ هستند ، که وظیفه ذخیره تنظیمات برنامه برای چندین مدل شنوایی را بر عهده دارد. با استفاده از این برنامه ها ، فردی که دارای سمعک است می تواند هنگام قرار گرفتن در محیط های مختلف ، تنظیمات را تغییر دهدسمعک های آنالوگ برای بلندتر کردن  صداها از میکروفون ، تقویت کننده و گیرنده استفاده می کنند. همچنین آنها معمولاً “محدودیت حداکثر” دارند که مانع از صدای زیاد صدا نمی شوند.سمعک های آنالوگ اغلب برای موسیقی به ویژه موسیقی ضبط شده بهتر به نظر می رسند. همچنین ، برخی از کاربران گزارش می دهند که از نظر ابزارهای دیجیتال طبیعی تر و  با “پردازش کمتری” به نظر می رسند.از مدل سمعک های آنالوگ می توان به سمعک pro اشاره کرد سمعک PRO یک سمعک پشت گوشی است.  که از یک باتری سایز  برای مدت زمان طولانی به مدت  دو تا سه هفته استفاده می کند. کنترل صدا با دامنه کامل و دو برنامه متفاوت ، یکی برای کاهش شنوایی با فرکانس بالا و دیگری برای کاهش شنوایی تخت ، به شما امکان می دهد تا اتصالات را به صورت کامل تنظیم کنید. PRO یکی از آخرین سمعک های آنالوگ موجود امروز است. کلینیک بیمارستان ابن سینا با داشتن انواع مدل های سمعک آنالوگ و طیف وسعی از دیگر سمعک ها با فناوری های مدرن آماده خدمت به شما عزیزان خواهد بود.

سمعک دیجیتال

در حالی که صدا به طور مداوم با سمعک های آنالوگ تقویت می شود ، سمعک های دیجیتالی با تبدیل امواج صوتی به سیگنال های دیجیتال ، که پس از آن پردازش و تکثیر می شوند ، کار می کنند و صدا را واضح تر می کنند. سمعک های دیجیتال دارای برنامه هایی هستند که نسبت به برنامه های شنوایی آنالوگ انعطاف پذیرتر هستند. تنظیمات را می توان با تنظیم دقیق تر برنامه ریزی کرد تا به بهترین شکل ناهنجاریهای شنوایی فرد را بهبود دهد.

تفاوت  انواع سمعک آنالوگ و دیجیتال در چیست؟

بیشترین تفاوت بین دو نوع سمعک هزینه آن  است. سمعک های دیجیتال از نظر فنی پیشرفته تر هستند .قیمت سمعک دیجیتال از قیمت سمعک آنالوگ بیشتر است و به همین دلیل خرید سمعک آنالوگ با سهولت بیشتری انجام می شود. کلینیک سمعک ابن سینا مجهز به آخرین تجهیزات و فناوری های مدرن آماده خدمت به شما از مشاوره اولیه تا خرید نهایی و خدمات پس از فروش خواهد بود.

سمعک های آنالوگ

سؤالات متداول

سمعک دیجیتال نسبت به سمعک آنالوگ دارای مدارهای حذف نویز سمعک و مدارهای پردازش دیجیتالی می‌باشد۔

اغلب سمعک های آنالوگ برای موسیقی به ویژه موسیقی ضبط شده بسیار بهتر به نظر می‌رسند و از نظر ابزارهای دیجیتال طبیعی تر و دارای پردازش کمتری هستند۔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button8034 4790 021