سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال نسبت به مدل های دیگر سمعک جدید تر است و بر خلاف سمعک های آنالوگ  دارای قابلیت افتراق صداهای محیطی می باشد. سمعک دیجیتال تنظیماتی دارد که کیفیت صدا را بهتر و صدای خش خش را حذف می کند. تنظیمات سمعک دیجیتال به طور خاص برای هر فرد  با توجه به میزان افت شنوایی ، متفاوت است و قابلیت شنیدن صدا در هر سطحی را دارد.

در واقع سمعک دیجیتال یک پردازشگر قوی است که علاوه بر دریافت و تقویت صدا ، صداهای محیطی و نویزها را حذف کرده و صدای اصلی را به گوش فرد کم شنوا می رساند. که در مقایسه به سمعک آنالوگ که فقط گیرنده و تقویت کننده صدا محسوب می شود، قابلیت های بیشتری دارد. و میکروفون دایرکشنال تعبیه شده در آن باعث درک بهتر صداهای گفتاری در محیط های پر سر و صدا می شود.

سمعک دیجیتال به هیچ وجه سوت نمی زد و کاربر با استفاده از آن می تواند به راحتی صداهای مورد نظر اطراف را بشنود همچنین قیمت سمعک دیجیتال بسیار مقرون به صرفه و وزن آن کم است  که خود از دیگر دلایل محبوبیت این کالا می باشد.

سمعک دیجیتال

سمعک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک دیجیتال در تهران

آزمون های تخصصی شنوایی در کلینیک ابن سینا

ارزیابی شنوایی و بررسی نیاز های شنوایی گوش شما در محیط های مختلف و انجام مجموعه کاملی از آزمون های تشخیصی شنوایی (مقدماتی و تکمیلی) و ارایه نتایج این آزمون ها خدماتی هستند که در کلینیک فوق تخصصی شنوایی ابن سینا برای شما عزیزان ارایه می گردد.

مشاوره سمعک

پرسش و پاسخ در مورد سبک زندگی و نیاز های شنوایی

وقت حضوری

یک وقت حضوری در کلینیک برای انجام تست های مورد نیاز

انجام آزمون ها و تست ها

انحام کلیه تست های آزمون های مورد نیاز برای شناسایی مشگل

تجویر سمعک

تجویز و نوع سمعک و قالب گیری آن جهت ساخت سمعک متناسب با گوش فرد

کلینیک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک در تهران

مشاوره و تنظیم سمعک های گوش در کلینیک ابن سینا

تماس با کلینیک ۰۲۱۴۷۹۰۸۰۳۴ – ۰۹۳۹۷۷۸۴۰۶۲

ویژگی های سمعک دیجیتال در برابر دیگر سمعک ها

  • داشتن مدارهای پردازش دیجیتالی
  • داشتن این مدارها باعث حذف صداهای مزاحم اطراف در مکان های شلوغ می شود و درک صداهای گفتاری آرام  و تشخیص خودکار صداهای محیطی را بیشتر می کند

  • داشتن مدارهای حذف نویز و سوت سمعک

داشتن این مدارها در سمعک دیجیتال موجب بهبود تشخیص گفتاری می گردد. در سمعک آنالوگ و قدیمی سوت سمعک مقوله ای آشنا در میان مصرف کنندگان است اما در سمعک های دیجیتال این سوت و نویزها کاملا قابل کنترل می باشد و ضمن حذف سوت و صدای باد ،صداهای گفتاری آهسته و زیر با کیفیت خوب قابل شنیدن است. همچنین در این نوع سمعک ، صداها به طور یکسان افزایش نمی یابد و این مشکل بزرگ با این تکنولوژی جدید رفع شده است. به طوری که در سمعک دیجیتال  شنیدن اصوات مزاحم منجمله صدای خیابان ها ی شلوغ و صداهای غیر منتظره و ناگهانی به حداقل ممکن رسیده است.

  • قابلیت انطباق در سمعک های دیجیتال

این سمعک ها با توجه به افت و خیز شنوایی فرد و بر اساس برنامه های پیشرفته آن تنظیم می شود  این برنامه ها با توجه به محیط های متفاوت از جمله مجالس ، کنسرت و یا خیابان قابلیت تنظیم را دارد.

  • اندازه کوچک و وزن کم

سمعک های دیجیتال در مقایسه با دیگر سمعک ها وزن کمتری دارند که این مطلب باعث شده است طرفداران بیشتری نسبت به دیگر انواع سمعک ها داشته باشد.

خرید سمعک دیجیتال
  • میکروفون جهت دار

میکروفون در سمعک دیجیتال وظیفه جمع آوری صدا را برعهده دارد این میکروفون بر جهت خاصی تمرکز و به پرداشگر فرستاده می شود و پردازشگر صدا را آنالیز کرده و به سمت رسیور می فرستد بدین ترتیب صدای اولیه دریافتی در سمعک علاوه بر پردازش ، تقویت می گردد. این میکروفون به تشخیص صداهای گفتاری و آنالیز اتوماتیک صداهای محیطی و کم کردن اصوات مزاحم  و تفکیک اصوات مختلف کمک شایانی می کند.

  • ارتباط دیجیتال با سیستم های صوتی و تصویری

اکثر سمعک های دیجیتال دارای قابلیت متصل شدن به سیستم های صوتی و تصویری را دارا هستنند که استفاده از این نوع سمعک را بسیار کاربردی و آسان می سازد

  • سمعک گیرنده در کانال RIC

این نوع سمعک از مدل های سمعک پشت گوشی هستند که رسیور آن ها قابل تفکیک است و به کانال گوش منتقل می گردد.

  • سمعک های داخل گوش ITE

این نوع سمعک در داخل گوش قرار می گیرد. برحسب  جای قرار گیری سمعک، به انواع مختلفی تقسیم می شود  که سمعک نامرئی یا IIC نیز در این طبقه قرار دارد.

با توجه به اینکه سمعک ها بسیار کوچک و قطعات پیچیده الکترونیکی دارند ممکن است به مرور زمان و در اثر ضربه نیاز به تعمیر و سرویس مجدد داشته باشند. که این سرویس های منظم و کنترل ها می تواند طول عمر سمعک شما را به طرز محسوسی افزایش دهد . در کلینیک ابن سینا تعمیر سمعک گوش به طور تخصصی و با کارشناسان مجرب انجام می پذیرد و به مراجعه کنندگان این اطمینان داده می شود که در طول مدت خدمات پس از فروش کلیه تعمیرات و تنظیمات به صورت رایگان در لابراتوار آن انجام می پذیرد.

سؤالات متداول

برای جواب این سوال شما نیاز به تجویز پزشک دارید اما سر به غیر مقالاتی که در این زمینه وجود داشته است هیچگونه علت قطعی برای سوت گوش و یا وزوز کردن گوش وجود ندارد.

 سمعک دیجیتال نسبت به دیگر سمعک های موجود دارای وزن پایین تری می باشد۔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button8034 4790 021