سمعک مخفی

سمعک مخفی همان طور که از نامش پیداست به سمعک هایی گفته می شود که اصطلاحا کمتر دیده می شوند و طراحی آن به صورتی است که داخل گوش قرار می گیرند. بعضی از سمعک های مخفی کاملا داخل مجرای گوش قرار می گیرند مانند سمعک IIC بانام کامل

 Invisible on the canal این سمعک نزدیک پرده گوش قرار دارد و اصلا قابل رویت نیست این فناوری در سال های اخیر با کوچک کردن جیپ سمعک حاصل شده است.  بقیه مدل های سمعک مخفی داخل حفره گوش جای می گیرند که در ساخت آن ها رنگ پوست مورد توجه قرار می گیرد تا کمتر در معرض دید باشد همچون سمعک های ITC.ITE.CIC

سمعک مخفی

سمعک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک مخفی در تهران

آزمون های تخصصی شنوایی در کلینیک ابن سینا

ارزیابی شنوایی و بررسی نیاز های شنوایی گوش شما در محیط های مختلف و انجام مجموعه کاملی از آزمون های تشخیصی شنوایی (مقدماتی و تکمیلی) و ارایه نتایج این آزمون ها خدماتی هستند که در کلینیک فوق تخصصی شنوایی ابن سینا برای شما عزیزان ارایه می گردد.

مشاوره سمعک

پرسش و پاسخ در مورد سبک زندگی و نیاز های شنوایی

وقت حضوری

یک وقت حضوری در کلینیک برای انجام تست های مورد نیاز

انجام آزمون ها و تست ها

انحام کلیه تست های آزمون های مورد نیاز برای شناسایی مشگل

تجویر سمعک

تجویز و نوع سمعک و قالب گیری آن جهت ساخت سمعک متناسب با گوش فرد

کلینیک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک در تهران

مشاوره و تنظیم سمعک های گوش در کلینیک ابن سینا

تماس با کلینیک ۰۲۱۴۷۹۰۸۰۳۴ – ۰۹۳۹۷۷۸۴۰۶۲

مزایای سمعک مخفی

 • سهولت استفاده برای مصرف کننده( گذاشتن و برداشتن راحت)
 • غیر قابل دید بودن
 • مقاومت بالا در برابر طوبت و جرم گوش
 • مناسب برای افت شنوایی کم تا متوسط
 • داشتن رنگ بندی مختلف برای ساخت به منظور هماهنگی با پوست فرد
 • ساخت سفارشی و با قالب گیری از گوش
 • قابلیت کاهش نویز
 • داشتن اتصال بی سیم
 • دارای تکنولوژی بلوتوث و وایرلس
 • وضوح صدا و جهت یابی بهتر اصوات
 • امکان استفاده آسان از تلفن و موبایل
 • امکان استفاده در فعالیت های شدید مثل ورزش
 • داشتن برنامه های جانبی برای سمعک
 • بالا بردن اعتماد به نفس و افزایش کیفیت زندگی افراد کم شنوا

معایب سمعک مخفی

علاوه بر محاسنی که برای سمعک های مخفی در بالا عنوان شد این سمعک ها معایبی دارن که از مهمترین آن ها می توان به کوتاه بودن عمر باتری و نیاز به تعویض مجدد آن  اشاره کرد. در سمعک های مخفی از کوچکترین سایز باتری استفاده می شود که این باتری ها عمر کمی دارند

 امکان استفاده از سمعک های مخفی بستگی به نوع کانال، ساختار آناتومی گوش و همچنین میزان افت شنوایی شما  دارد. همه افراد امکان استفاده از این نوع سمعک گوش را ندارد  و در این رابطه ادیولویست می تواند به شما مشاوره بدهد که آیا امکان استفاده از این نوع سمعک را دارید یا خیر.

مزایای سمعک مخفی

نحوه استفاده از سمعک مخفی

طراحی سمعک های مخفی به گونه ای است که کاملا با کانال گوش منطبق باشد این طراحی سفارشی به شما این امکان را می دهد تا ساعت های زیادی بتوانید سمعک را درون گوش خود نگه دارید . قرار دادن این سمعک ها داخل گوش و بیرون آوردن آن بسیار راحت است همچنین تعویض باتری سمعک به سادگی انجام می شود.

انواع سمعک های مخفی

مخفی داخل مجرا IIC

مخفی کاملا داخل مجرا CIC

افرادی که دارای افت شنوایی هستند مخصوصا در رده سنی جوانان و کودکان دوست دارند که مشکل شان را حل کنند و مانند بقیه بتوانند شنوایی نرمال و کیفیت خوب صدا را تجربه کنند اما این افراد دوست ندارند که بقیه متوجه مشکل کم شنوایی آنان شوند .

سمعک مخفی IIC یا سمعک نامشهود در کانال بسیار کوچک است و کاملا در عمق کانال گوش قرار می گیرند این سمعک گوش مجهز به فناوری امپلی فایر یا همان تقویت کننده الکتریکی است . این سمعک ها به هیچ عنوان از بیرون گوش دیده نمی شوند و باعث افزایش اعتماد به نفس و  افزایش کیفیت زندگی فرد کم شنوا می شود.و همچنین  بیشتر افراد نیز از لحاظ بحث زیبایی و اندازه بیشتر تمایل دارند از این نوع سمعک ها استفاده نمایند.

مدل سمعک IIC  از سمعک CIC کوچکتر و در نتیجه نامریی تر است و در حال حاضر کوچکترین سمعک داخل گوشی محسوب می شود در این سمعک ها قالب گیری صحیح بسیار حایز اهمیت است و در میزان شنوایی و راحتی فرد تاثیر بسیار زیادی دارد. مراجعه شما به مراکز ذیصلاح و تخصصی در این حوزه میزان ریسک شما را در هنگام خرید سمعک های مخفی کاهش می دهد. شما می توانید برای خرید سمعک مخفی و مشاوره تخصصی و قالب گیری سمعک توسط ادیولوژیست های حرفه ای به سمعک ابن سینا مراجعه نمایید.

سمعک های CIC  از مدل های سمعک مخفی کاملا پنهان نمی شود اما بسیار قوی هستند و یک رسیور قدرتمند دارند که برای کم شنوایی های شدید مناسب است. و اگر شما به دنبال یک سمعک کوچک هستید که در معرض دید نباشد و افت شنوایی شما را پوشش دهد سمعک مخفی CIC  انتخاب بسیار مناسبی برای شما می باشد که ضمن داشتن تقویت کننده صدا و رسیور قوی قابلیت اتصال به بلوتوث را هم دارند.

سمعک های CIC  علی رغم اینکه بسیار کوچک هستند اما این طور نیست که اصلا دیده نشود و این مطلب باز بستگی به بزرگی و کوچکی کانال گوش شما دارد.

سمعک های IIC  کاملا در مجرای کانال گوش قرار می گیرند به هیمن علت به آن ها سمعک نامریی می گویند و با توجه به وضعیت قرارگیری آن بیشتر امکان خرابی آن توسط جرم گوش وجود دارد.

این سمعک ها در چند میلی متری پرده صماخ قرار می گیرند و به نخ بی رنگی وصل هستند که گذاشتن و برداشتن آن را در داخل گوش آسان می کند.

قیمت سمعک مخفی

قیمت سمعک مخفی از سایر مدل ها خیلی بیشتر نیست و قیمت آن بستگی به برند و سطح فناوری مورد استفاده در آن را دارد. در سمعک های مخفی IIC از تکنولوژی بالاتری استفاده می شود که در نتیجه باعث می شود قیمت بالاتری داشته باشند.

سؤالات متداول

سمعک ها نزدیک پرده گوش قرار می‌گیرند. اما به هیچ عنوان آسیب به پرده گوش نمی زنند.

سمعک مخفی هوشمند دارای اتصال بیسیم و تمامی تکنولوژی ها و امکان استفاده آسان از تلفن و موبایل می‌باشد.

سمعک مخفی امکان استفاده در فعالیت های شدید ورزشی را برای شما آسان می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button8034 4790 021