سمعک هوشمند

به کار گیری تکنولوژی دیجیتال در ساخت سمعک ها باعث بهبود کارایی سمعک ها و افزایش رضایتمندی کاربران شده است. به سمعک هایی که بالاترین سطح تکنولوژی در آنها به کار رفته است، سمعک هوشمند گفته میشود. این نوع سمعک ها از نظر طراحی ممکن است سمعک نامرئی و یا سمعک پشت گوشی باشند. در ادامه به بررسی دقیق تر ویژگی های سمعک هوشمند پرداخته شده است.

 ویژگی ها و مزایای سمعک هوشمند

سمعک هوشمند از ویژگی های برتری نسبت به سایر سمعک های نسل قبلی خود، برخوردار است. کیفیت صدا، سرعت انتقال صدا، قابلیت پیدا کردن منبع صدا، سهولت در استفاده، سرعت اتصال به لوازم دیجیتال و تلویزیون را میتوان از جمله برتری های این نوع سمعک دانست. اما این ویژگی ها چه برتری هایی را برای کاربران به ارمغان آورده اند؟

  • کیفیت صدا

تکنولوژی به کار رفته در سمعک هوشمند بی سیم یا وایرلس، باعث میشود هر دو سمعک گوش چپ و راست به صورت یک سیستم واحد عمل کنند به جای اینکه هریک عملکرد مستقلی داشته باشند. در این تکنولوژی هر دو سمعک صدا را به صورت یکسان دریافت میکنند. از این رو پردازش صدا از طریق ترکیبی از صدای دریافت شده از هر دو سمعک انجام میشود. مثلا اگر در سمعک گوش راست، میکروفن حالت جهت دار داشته باشد، سمعک گوش چپ نیز در همین حالت قرار میگیرد.

ویژگی ها و مزایای سمعک هوشمند

سمعک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک هوشمند در تهران

آزمون های تخصصی شنوایی در کلینیک ابن سینا

ارزیابی شنوایی و بررسی نیاز های شنوایی گوش شما در محیط های مختلف و انجام مجموعه کاملی از آزمون های تشخیصی شنوایی (مقدماتی و تکمیلی) و ارایه نتایج این آزمون ها خدماتی هستند که در کلینیک فوق تخصصی شنوایی ابن سینا برای شما عزیزان ارایه می گردد.

مشاوره سمعک

پرسش و پاسخ در مورد سبک زندگی و نیاز های شنوایی

وقت حضوری

یک وقت حضوری در کلینیک برای انجام تست های مورد نیاز

انجام آزمون ها و تست ها

انحام کلیه تست های آزمون های مورد نیاز برای شناسایی مشگل

تجویر سمعک

تجویز و نوع سمعک و قالب گیری آن جهت ساخت سمعک متناسب با گوش فرد

کلینیک ابن سینا ارائه کننده خدمات سمعک در تهران

مشاوره و تنظیم سمعک های گوش در کلینیک ابن سینا

تماس با کلینیک ۰۲۱۴۷۹۰۸۰۳۴ – ۰۹۳۹۷۷۸۴۰۶۲

  • سرعت انتقال صدا

سرعت انتقال صدا در سمعک هوشمند در حد نانو ثانیه یعنی یک بیلیونیوم ثانیه است. این سرعتی بالاتر از سرعت مغز انسان در تشخیص صدا ! به همین علت، صدایی که این سمعک تولید میکند، بسیار شبیه به صدای واقعی و شنوایی نرمال است.

سرعت انتقال اطلاعات در سمعک‌های هوشمند در حد نانوثانیه (یک بیلیونیم ثانیه) می‌باشد، این سرعت سریعتر از سرعتی است، که مغز انسان می‌تواند کشف کند. برای کاربر سمعک این تغییرات در زمان واقعی احساس می‌شود. بنابراین پردازش صدا بطور همزمان در هر دو سمعک انجام می‌شود و کیفیت صدا برای فرد بهبود می‌یابد.

  • پیدا کردن منبع صدا

پیدا کردن منبع صدا، یکی از مهمترین ویژگی های سیستم شنوایی است. از این طریق است که با پیدا کردن منبع صدا میتوانیم در برابر بسیاری از خطرات از خود محافظت کنیم. حال بدیهی است که اگر هر دو گوش کم شنوا باشد، تشخیص منبع صدا بسیار سخت و زمان بر است. در واقع پزشک شنوایی سنج برای بهبود تشخیص منبع صدا و افزایش سرعت تشخیص منبع صدا، دو گوشی سمعک تحویز میکند.

  • سهولت در استفاده

تکنولوژی وایرلس یا بی سیم، در سمعک های هوشمند باعث سهولت در استفاده سمعک برای افراد شده است. سمعک های هوشمند وایرلس را میتوان طوری تنظیم کرد که با تغییر برنامه یا تنظیم صدا در سمعک یک گوش، این تغییرات به طور اتوماتیک در سمعک گوش دیگر هم اعمال شود.

ویژگی دیگر سمعک هوشمند وایرلس، قابلیت انتخاب دکمه تغییر برنامه در سمعک یک گوش و دکمه تغییر صدا در سمعک گوش دیگر است. در این صورت وقتی نیاز باشد برنامه سمعک تغییر کند فقط لازم است این تغییرات روی سمعک یک گوش انجام شود، سمعک گوش دیگر به طور اتوماتیک تغییرات را اعمال خواهد کرد. این موضوع در مورد تغییر صدا یا ولوم نیز به همین شکل است.

  • نحوه اتصال

سمعک های هوشمند، علاوه بر برقراری ارتباط با یکدیگر، از قابلیت برقراری ارتباط با دیگر وسایل دیجیتال مثل گوشی های هوشمند نیز برخوردارند. تکنولوژی های مختلفی باعث برقراری ارتباط بی سیم میشوند. رایج ترین آنها میدان های مغناطیسی، مدولاسیون فرکانس (FM) و بلوتوث است.

تکنولوژی به کار رفته در سمعک هوشمند وایرلس باعث میشود فرد صدای مخاطبین را در هر دو سمعک گوش بشنود. همچنین به طور مؤثری نویز محیط را حذف میکند. به عنوان مثال در برقراری ارتباط تلفنی، سیگنال از گوشی تلفنی که نزدیک به سمعک است جمع آوری شده و سپس به سمعک گوش دیگر ارسال میشود.

بلوتوث یکی از جدیدترین تکنولوژی هایی است که تحول عظیمی در عملکرد سمعک های نسل قبلی خودش ایجاد نموده است. از آنجاییکه اکثر سمعک های هوشمند وایرلس این قابلیت را دارند که از طریق یک رابط به وسایل دیجیتالی که بلوتوث دارند متصل شوند.

این رابط می‌تواند سیگنال بلوتوثی را به سیگنالی تبدیل کند که توسط گیرنده (FM) قابل دریافت باشد. به عنوان مثال، سمعک وایرلس می‌تواند از طریق بلوتوث به موبایل متصل شود. در این صورت هنگامی که فردی با موبایل شما تماس بگیرد، این امکان وجود دارد که سیگنال صوتی مستقیم به سمعک‌تان ارسال شود.

سمعک هوشمند

سؤالات متداول

سمعک هوشمند بیسیم یا وایرلس دارای دو میکروفون که در هر دو سمعک قرار گرفته است می باشد اگر در سمعک گوش راست میکروفون حالت جهتدار داشته باشد سمعک گوش چپ نیز همین حالت را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button8034 4790 021