تست ASSR

نحوه انجام تست ASSR و هزینه آن

برای بررسی میزان شنوایی نوزادان و کودکان زیر دوسال  معمولا از تست ASSR استفاده می شود البته این آزمون محدویت سنی ندارد و بسته به تشخیص شنوایی سنجش توصیه می گردد. این تست نوعی آزمون الکتروفیزیولوژی است . و معمولا زمانی انجام می شود که افت شنوایی نوزاد محرز باشد و برای ارزیابی دقیق تر و پردازش های پیشرفته این تست صورت می گیرد تا اطلاعات کامل تری از وضعیت شنوایی نوزاد به ما بدهد.

لازم است بدانید ASSR مخفف عبارت Auditory Steady State Response است. و این تست نیازی به همکاری فرد ندارد. و برای ثبت فیدبک ها نیازی  به دخالت فرد یا دادن پاسخ توسط بیمار وجود ندارد.

توسط این آزمون محدوده شنوایی نوزاد مورد سنجش قرار می گیرد و نوع کم شنوایی نوزاد بر اساس حسی عصبی و مختلط مشخص می شود با داده هایی که توسط این تست بدست می آید می توان را های درمان این عارضه یافت.

آمادگی برای تست ASSR

  • برای اینکه نتایج آزمون ASSR صحت بیشتری داشته و دقیق باشد کودک باید آرام و بی حرکت باشد به همین جهت قبل از انجام تست مقداری داروی خواب آور تجویز می گردد. این تست ، فعالیت های مغزی را با توجه به اصوات مختلف می سنجد. این آزمون مشابه تست شنوایی گوش تن خالص است که آستانه شنوایی را ارزیابی می نماید.  این آزمون غیر تهاجمی و عوارض جانبی و خطری برای فرد ندارد.
  • برای انجام این تست بهتر است پوست تمیز باشد

 

تست ASSR

مزایای تست ASSR

  • انجام ارزیابی شنوایی توسط تست ASSR بسیار آسان است این سنجش به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و میزان خطای انسانی کارشناس را به کمترین حد می رساند.
  • این تست از جمله آزمون هایی است که می توان در ابتدای تولد و برای غربالگری انجام داد
  • این آزمون می تواند کم شنوایی های بسیار عمیق را بررسی کند
  • این تست این قابلیت را دارد که هر یک از گوش ها را با فرنکانس های مختلف تحریک نماید و امکان انجام آن به صورت دو گوشی نیز وجود دارد.
  • اگرشنوایی کودک یا نوزادی در تست ABR تا فرکانس ۹۹ دسی بل قابل ارزیابی نباشد نمی توان افت شنوایی را بدون تست ASSR مورد سنجش قرار داد.
  • به کمک تست ASSR شنوایی را می توان تا ۱۲۰ دسی بل مورد بررسی قرار داد.

تست ASSR در حال حاضر جایگاه ویژه ای در ارزیابی شنوایی اطفال پیدا کرده است و ما در کلینیک شنوایی ابن سینا سعی کرده ایم خدمات ارزنده ای را در این زمینه ارایه دهیم.

 

مزایای تست ASSR

نحوه انجام تست ASSR و هزینه آن

 در این آزمون سه یا چهار الکترود روی سر مراجع قرار می گیرد که به کمک آن فیدبک ها ثبت می گردد. به این صورت که محرک تون خالص اریه می گردد و پاسخ از راه دور ثبت می شود. ثبت این پاسخ ها به صورت نموداری می باشد که نشانگر حدود شنوایی فرد می باشد.

در کلینیک ابن سینا فرکانس های ۵۰۰،۱۰۰۰،۲۰۰۰،۴۰۰۰ هرتز برای ثبت و ضبط پاسخ ها استفاده می گردد. و امکان ثبت پاسخ همزمان نیز وجود دارد.

که این امر موجب افزایش سرعت در انجام آزمون می شود.

 

نحوه انجام تست ASSR و هزینه آن

ما در کلینیک ابن سینا مفتخریم که با داشتن مدرن ترین تجهیزات شنوایی و انجام تست کم شنوایی گوش، بررسی و تشخیص مشکلات افت شنوایی سهمی در درمان بیماران داشته باشیم. تنظیم و تجویز سمعک به خصوص برای نوزادان امری بسیار حساس و تخصصی می باشد و می تواند پایه های شنوایی کودک را در سال های بعد تحت تاثیر قرار دهد.

ادیولوژیست های سمعک ابن سینا دارای بالاترین سطح دانش و مهارت در تشخیص مشکلات و توانبخشی شنوایی، تجویز سمعک و ارزیابی های شنوایی برای نوزادان، کودکان و سالمندان و به صورت کلی افراد سخت آزمون ، هستند.

همچنین هزینه تست ASSR بسیار کم و حدود صد هزار تومان است که با توجه به نتایجی که ارایه می دهد بسیار مقرون به صرفه می باشد.

اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در twitter
تویتر

کلینیک فوق تخصصی شنوایی و سمعک ابن سینا

ارایه جامع ترین خدمات ارزیابی شنوایی، تجویز و تنظیم بهترین سمعک ها و پشتیبانی دوره ای و تجهیزات مدرن و بروز دنیا

آدرس: تهران: میدان دوم صادقیه، بیمارستان روزی ابن سینا

همراه: 09397784062

عوارض جانبی سمعک گوش
انواع سمعک گوش
سمعک ابن سینا

عوارض جانبی سمعک

برای دانستن این مطلب که آیا سمعک عوارضی دارد یا خیر در ابتدا باید بدانیم که سمعک چیست و چه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button8034 4790 021